piątek, 26 kwietnia
Aktualności

Wyszehradzki Ultramaraton Twierdza Przemyśl

W grudniu najważniejszą imprezą biegową w której co roku próbujemy swoich sił jest Wyszehradzki Ultramaraton Twierdza Przemyśl zorganizowany przez Przemyski Klub Biegacza. Kolejna odsłona biegu odbyła się 9 grudnia w mocno zimowych warunkach, które zdecydowanie podniosły poziom trudności.

Nasza liczna ekipa wybrała tym razem krótszy dystans forteczny (ok. 21 km), który pozwala fajnie się pościgać na najtrudniejszych fragmentach Ultramaratonu. Jedynym „rodzynkiem”, który zmierzył się z dystansem Cesarskim (ok. 55km) był Paweł Ciuba, który po długiej walce finiszował z czasem 07:28:16.

Na dystansie fortecznym jako pierwszy z naszych Sokołów finiszował Kamil Motyka z czasem (01:50:14) zajmując 8 miejscem open, tuż za nim zameldował się Wacław Mucha (01:52:07), obaj w kategorii „Żołnierze” zajmują odpowiednio 2-gie i 3-cie miejsce. Jako trzeci Sokół na mecie pojawił się Marcin Wołosz (01:54:55), a następnie Grzegorz Mucha (02:05:29), Paweł Kmiecik (02:06:56), Mateusz Mikus (02:10:48).

Na kolejnych miejscach finiszowały nasze Panie, Karolina Kucza (02:17:44) i Wioletta Szablan (02:31:11). Karolina ze swoim świetnym czasem wygrywa kategorię SENIOR. Stawkę naszych zawodników zamyka Mariusz Motyka (02:38:53).

Serdecznie gratulujemy pięknej walki i z całą pewnością wrócimy za rok.